Tomáš Impellizzeri

Vyrůstal v Dobřanech u Plzně, kde se učil hrát pod vedením J. Vozára. Žádnou z dalších čtyř konzervatoří, kam chodil, nedokončil z důvodu nesmyslného školského systému, takže se z něj místo teoretizování stal praktikující schopnýmuzikant, který je pokorný ke všem hudebním žánrům a který se dnes naplno aktivně věnuje hudební produkci na nejrůznějších místech a příležitostech. V době studií bydlel v Praze, ze které však díky hektickému a zrychlenému běhu života odešel směrem na sever Čech.

Jako první v historii ZUŠ Dobřany získal v roce 2005 první místo v krajském kole soutěže hry na klavír. Rovněž se stal vítězem soutěže Pianista roku 2015, které předsedal skladatel, aranžer a pianista Petr Malásek.

Nyní můžete Tomáše slyšet pravidelně v kavárně Obecního domu v centru Prahy, kde hraje v triu. Je zaskakujícím pianistou v profesionální kapele Jazzika. Převážně se ale věnuje solo hraní a jeho repertoár je zaměřen na české písně 20.-21. století (Jiří Malásek, Karel Gott, Karel Svoboda…), evergreeny, tradiční pop a popové standardy (Frank Sinatra, Nat King Cole, Barbra Streissand, Irving Berlin,…)